Atbalsta labākos augstskolu absolventus!

JAUNĀKAIS NORĒĶINU KOORDINATORS

LU studentu Biznesa inkubators trim komandām piešķir 10 000 eiro!

Biznesa_inkubators

Latvijas Universitātes (LU) studentu Biznesa inkubatoru piektajā sezonā absolvējušas 14 jauno uzņēmēju komandas. Biznesa tālākai attīstībai trīs no komandām ir ieguvušas LU Biznesa ideju fonda grantus 10 000 eiro apmērā. Vienlaikus līdz 15. oktobrim ir atklāta pieteikšanās Biznesa inkubatora sestajai sezonai.

“Idejas ir daudziem, bet ne visiem pietiek apņēmības un gribasspēka tās realizēt dzīvē. Šī gada Biznesa inkubatoru absolventi ir jaunie uzņēmēji, kuriem ir izdevies savas idejas pārvērst reālos produktos un iegūt jau pirmās pārdošanas. Esmu pārliecināts, ka mēs par daudziem no viņiem vēl dzirdēsim,” uzsver LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns asoc. prof. Gundars Bērziņš.

Biznesa inkubācijas sezonas noslēguma grantu konkurss norisinājās jau ceturto gadu, pateicoties Džona Medvecka, Driehaus ģimenes un mecenātu ziedojumiem, kurus administrē Latvijas Universitātes fonds. Šogad konkursā piedalījās sešas no 14 inkubatoru absolventu komandām. Pēc biznesa projektu prezentācijas pieredzējušu uzņēmēju žūrija nolēma 10 000 EUR grantu sadalīt starp trim komandām. Kontroldarbu veidošanas datorprogrammas izstrādātāji “Ingenium” saņēma 2415 EUR; attīstošo bērnu rotaļlietu ražotājs “KOPAA” ieguva 3200 EUR, bet lielāko grantu – 4385 EUR apmērā – žūrija piešķīra veselīgo augļu un ogu saldējumu ražotājiem “Avenei”.

“Pateicoties mūsu ziedotājiem, Biznesa inkubatoram ir iespēja labākajiem absolventiem sniegt nozīmīgu atbalstu tālākai biznesa attīstībai, kā arī veidot jaunu mecenātisma kultūru Latvijā – mūsu absolventu regulāri ziedo inkubatoram un nākamo komandu atbalstam. Īpaši lepojamies, ka no mūsu absolventiem joprojām aktīvi ir 24 uzņēmumi, kas pērn vien ģenerēja vairāk nekā 740 tūkstošus eiro lielu apgrozījumu un nodrošināja 100 darbavietas,” atzīmē LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Miks Losāns.

Jauno uzņēmēju idejas šogad vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns, LMT Retail& Logistics vadītājs un valdes loceklis Rinalds Kalniņš, A/s 4finance izpilddirektors Gvido Endlers, TechHub līdzdibinātājs Viesturs Sosārs un A/s Baltic International Bank Stratēģiskās plānošanas pārvaldes vadītāja Jekaterina Kuzņicova.

Pieteikties dalībai inkubatora sestajā – 2017./2018. akadēmiskā gada – sezonā var līdz 15. oktobrim. Informāciju par pieteikšanos meklē ej.uz/inkubatoru

Par LU studentu Biznesa inkubatoru

Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubators ir lielākais studentu biznesa inkubators Latvijā. Inkubators atbalsta studentus uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstīšanā, piedāvājot motivējošu vidi, ražošanas telpas, koučinga un mentoru atbalstu. Iespēju pārbaudīt savu biznesa ideju «Inovāciju stendā», kā arī LU FabLab prototipēšanas studiju (3D printeris un lāzergriezējs) un foto un video studiju. Katras inkubācijas sezonas noslēgumā perspektīvākie inkubatora dalībnieki saņem līdz pat 10 000 eiro sava biznesa tālākai attīstīšanai. Pateicoties mecenātu atbalstam un sadarbībā ar LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, inkubators īsteno praktisko studiju kursu “Uzņēmējdarbības ekonomika”, kurā 2016./2017. akadēmiskajā gadā piedalījās 270 studenti.